GRAFIK MAREK MENŠÍK ODPOVÍDAL, JAK SE MU
U NÁS PRACUJE TAK DLOUHOU DOBU

zig_zag-1.jpg

Marku, když jsi studoval, věděl jsi, co chceš v budoucnu dělat?

Tak to jsem vůbec netušil, po sportovním gymnáziu jsem šel studovat nástavbu zaměřenou na cestovní ruch, že budu dělat počítačovou grafiku mě vůbec nenapadlo.

Jsi ve firmě od 1. 2. 2005, to je neuvěřitelných 17 let. Jak se změnila tvoje práce za tu dobu?

Práce se jednoznačně zrychlila a zjednodušila, vše šlo strašně dopředu. Když jsem nastoupil v té době ještě do Východočeské reklamní (předchůdce BARTH Reklamky), začínal u nás teprve internet a mobilní telefony. Teď už si bez nich běžný den nedokážeme představit. 

zig_zag-3.jpg

V jakých programech a na jakých počítačích teď pracujete?

Od začátku pracuju na platformě Mac. Nyní používám iMac 27”. Začínal jsem v programu Quark Xpress, ale s nástupem Indesignu jsem přešel na Indesign, samozřejmě se neobejdu bez Photoshopu a Ilustratoru.

Jaká zakázka tě v poslední době nejvíce bavila?

Mě baví sazba textu a každá zakázka, na kterou dostanu zpětnou vazbu od zákazníka, že je spokojený. Velice často zpracovávám i polepy na vozidla. To vyžaduje přesnost a i nějakou tu zkušenost :)

zig_zag-2.jpg

Co tě přimělo zůstat tak dlouho pod křídly jedné firmy?

Je tu rozmanitá práce a skvělá parta lidí. Jsem součástí stabilní firmy a díky tomu jsem zažil i nevšední výlet do Dubaje.

Co děláš, když zrovna nesedíš u počítače?

Jdu si zaběhat, zahrát fotbal nebo tenis a taky rád lyžuju. Když je možnost a volný čas, prosedím ho u vody na rybách. Občas mrknu na hokej nebo fotbal v TV a příležitostně si taky zajdu na pivo s kamarády.